Smrt 2/???

27. března 2013 v 19:34 | Ell Amaterasu |  Smrt
"Pain! Pusť ji!" sykl tiše Eli. Jen jsem vzhlédla od jejího rozdrásaného krku, zavrčela na něj a zase se sklonila zpět.
"Zabiješ ji!" řekl mi, ale nesnažil se mě od ní nějak zvlášť odtrhnout. Konečně v ní už nezbyla ani kapka krve a já její bezvldné tělo odhodila do kouta.
"Ty jsi ji zabila," podotkl. Vycenila jsem tesáky.
"Pokud budeš chtít ty, ze kterých se krmíš, zabíjet, budeš si muset dávat pozor. Lidé by tě považovali za upíra, ale my jsme horší než to," protočil panenky nad lidskou blbostí.
"J-já ji zabila!" vyjekla jsem. Krvavá mlha opadla a přestala mi zastírat mysl. Naplno jsem si začala uvědomovat, co jsem to právě udělala. Vzal její kabelku a začal ji prohledávat. Mezitím jsem si otřela hřebetem ruky rty a bradu od krve.


"Máš štěstí," řekl nad její peněženkou, "nemá rodinu a její nejbližší příbuzní jsou mrtví. Nejspíš ji nebude nikdo hledat."
"Štěstí?!" vyjela jsem na něj, "já ji zabila! Co na tom, že nemá příbuzné?! Je ze mě vrah!" Byla jsem naštvaná. Pořádně jsem nevěděla, co budu muset dělat, abych mohla být... ani nevím, co to vlastně jsem za pekelnou kreaturu.
"Vzpamatuj se! Jsme predátoři od přírody!" pohlédl na mě.
"Ne! To jsi ze mě udělal ty!" namítla jsem naštvaně. Pocítila jsem nával síly a měla pocit, jako bych mohla zvádnout cokoliv.
"Ale ty jsi s tím souhlasila," podotkl chladně.
"Nevěděla jsem, co budu muset... muset..." nechala jsem větu nedokončenou. Třásl se mi hlas, nedokázala bych to dopovědět.
"Ale přesto... I když jsi to nevěděla, přesto jsi mi řekla ano," řekl jakoby mimochodem. Musela jsem uznat, že má pravdu. Nevěděla jsem, ale i tak jsem řekla ano.
"Bež domů, postarám se o ni, ale ty běž domů... A počkej tam na mě," přikázal mi a sledoval, jak ze mě postupně vztek vyprchává. Beze slova jsem odešla uličkou pryč.
O pár minut jsem byla doma. Ze všeho nejvíc jsem toužila si zalézt pod peřinu a na tohle všechno zapomenout. A pak, až bych vylezla, bych vedla normální život jako plno jiných lidí. Hodila jsem školní tašku ke dveřím od pokoje a vážně si pod peřinu zalezla. Nevěděla jsem, jak dlouho jsem tam ležela, ale asi jsem usnula, protože když Eli přišel, bylo asi pět hodin odpoledne.
Našel mě zahrabanou pod peřinou.
"Musíme si promluvit o tom, co se dnes stalo," řekl. Jeho hlas zněl přes peřinu tlumeně, ale díky supersluchu jsem mu parádně rozuměla.
"Nechci se o tom bavit," zamumlala jsem potichu.
"Musíš!" chytl peřinu, stáhl ji ze mě a zahodil kamsi pryč ode mě. Naštvaně jsem po něm vrhla pohledem, ale sedla si do tureckého sedu. Přisedl si ke mně na postel.
"Je normální, že jsi někoho zabila," řekl a snažil se mě vybídnout ke konverzaci, "taky jsem několik lidí zabil, než jsem se naučil svou touhu po krvi zvládnout."
"Moc mě to neuklidnilo," řekla jsem kousavě.
"To ani nemělo, ale jen jsem ti chtěl říct, že jsem na tom byl stejně," vysvětlil. Pohlédla jsem na něj a dala si kolena pod bradu.
"Kolik lidí ještě zabiju, než se to naučím ovládat?" zeptala jsem se tiše.
"Nevím," přiznal, "a proto jsem donesl tohle," trhl hlavou k velké (přímo obří) tašce.
"A to má být co?" zeptala jsem se. Rozepl zip a vytáhl... sáček s krví! Jako mají v nemocnici.
"Je to to, co si myslím?" zeptala jsem se.
"Je. Tohle ti pomůže to překonat. Můžeme se živit z lidských dárců a buď je zabíjet, nebo je nechat jít a nebo se živit z pytlíků z nemocnice," potvrdil a hodil mi jeden pytlík.
"Je tu ještě třetí možnost, ale to děláme spíš jen, když je to nejnutnější a není na blízku člověk..."
"A to je..?" pobídla jsem ho.
"Pití zviřecí krve. Ale ta nám nedává tolik síly jako lidská krev. A vůbec nejlepší je čerstvá a ještě teplá."
"Takže prakticky nemám jinou možnost," pokrčila jsem rameny, rozdělala pytlík a začala sát. Bylo to dobré, ale ne tolik jako čerstvá krev z žíly. A pak jsem si to uvědomila...
Já se chci zakousnout člověku do krku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sára Sára | E-mail | Web | 28. března 2013 v 13:56 | Reagovat

velmi pěkně napsané, jsem zvědavá jestli dokáže touhu po krvy ovládat, těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike