Nadpozemská (#1)

13. října 2013 v 18:12 | Ell Amaterasu |  Recenze

Autorka: Cynthia Hand
Počet stran: 372
Žánr: Fantasy
Rok vydání (ČR): 2012
Rok vydání (originál): 2011
Hodnocení obálky: /5
Série: Nadpozemská
Styl psaní: První osoba, klasické vyprávění děje
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Každý anděl má nějaké poslání, které se mu po částech zjevuje ve vizích. A Clara je čtvrteční anděl. Její poslání je zachránit neznámého chlapce z hořícího lesa. Právě proto se přestěhují a v novém městě se seznámí s Christianem. Ale má přítelkyni, takže se o Claru moc nezajímá, jenže Clara zjistí, že to on je ten kluk z vizí, a začne trénovat na záchranu. Jako první věc se musí naučit létat na svých křídlech.


Moje hodnocení v celém článku...

Mé hodnoceníTahle knížka mě opravdu uchvátila. Anděly jsem měla odjakživa ráda, ale po přečtení téhle knížky.. I když v prvním dílu jsme se toho o andělích moc nedozvěděli. To až v druhém, ale nebudu předbíhat - druhý díl budu psát až někdy pak.
Pořád jsem čekala, kdy se objeví něco andělského (třeba létání apod. - létání je absolutně boží, už několikrát se mi zdálo, že létám na svých křídlech a ten pocit je úžasný!). Ale v tomto mě to celkem zklamalo. Nic moc andělského se nekonalo. Až na pár cvičných letů a pár informací od Clařiny kamarádky Angely.
Zajímavá byla myšlenka, že neexistují jenom čistokrevní andělé, ale i andělé jen ze čtvrtiny a z poloviny. Ale zdálo se mi jako velká náhoda, že má Clara poslání ve městě, které je přímo prolezlé anděly. Každopádně na to aspoň nebyla Clara sama.
A jak jsem se ke knížce vlastně dostala? Náhodou. Minulý rok jsem měla referát na knížku do češtiny a pan učitel Vymětal, který se zná s paní překladatelkou, která Nadpozemskou přeložila, vymyslel, že by mohla přijít se podívat na můj referát. No a paní překladatelka přinesla několik ukázek dalších svých přeložených knih a mezi nimi i Nadpozemskou, kterou mi na konci hodiny darovala a podepsala. Měla jsem z toho opravdovou radost!

Postavy

Clara mi byla sympatická a litovala jsem ji ve chvíli, kdy si kvůli andělské svatozáři musela obarvit vlasy a vznikla z toho mrkvově oranžová. Občas mi ale tak trochu lezla na nervy, protože kdyby se víc snažila nějak se se svým bratrem sblížit, nejpíš by to dopadlo jinak. Občas mi ale lezl na nervy Jeffrey, který byl občas nesnesitelně pubertální. Ale být na jeho místě, nejspíš bych reagovala stejně. Musel se kvůli Clařině poslání přestěhovat od kamarádů, svých koníčků a domova někam pryč do Wyomingu. A Clařina andělská kamarádka Angela. Představovala zdroj faktů i hypotéz o andělech. V duchu jsem ji prosila a ponoukala k dalšímu výzkumu a dalšímu sdělování informací Claře.

Obálka

Myslím, že je hezky řešená. Nápis Nadpozemská se mi moc líbí (ve skutečnosti je takový vystouplý a leskne se) a Clařiny (myslím, že to je Clara) šaty se mi moc líbí. Je ve fialové barvě, takže nikdo nemůže nic namítat proti barvě Clařiných vlasů (viz. např. Harry Pottera oči v knize a ve filmu).

Andělé nemusí mít vždy křídla.

Zdroj obrázku: weheartit.com

Konečné hodnocení:/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katee Katee | Web | 13. října 2013 v 19:34 | Reagovat

Knížku mám doma a už jsem na ni i dělala recenzi, je krásná :) S Jeffrym souhlasím a obálka se mi taky moc líbí :) A máš se, že ses setkala s překladatelkou :)

2 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 14. října 2013 v 15:33 | Reagovat

Chtěla bych si jí přečíst, vypadá dost lákavě :)

3 ღ ღ ღSáraღ ღ ღ ღ ღ ღSáraღ ღ ღ | E-mail | Web | 14. října 2013 v 18:17 | Reagovat

dlouho přemýšlím, že bych si jí koupila, ale odolávám, asi neodolám a budu muset si jí přečíst !:D

4 TheLiar_ TheLiar_ | Web | 19. února 2015 v 19:18 | Reagovat

Zní to vážně zajímavě, možná si ji koupím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike