Lovcův deník IX - Druhý začátek?

20. ledna 2014 v 18:32 | Ell Amaterasu |  Lovcův deník


"Musíme se vydat za tvými sestrami," prohlásil Reece. Aimmee seděla naproti němu na židli v pronajatém pokoji v jakémsi pochybném podniku. Bylo to ale levné a Reece musel začít penězmi šetřit. Samozřejmě ho napadlo, že by mohl využívat Walterových zdrojů, které měl od něj vyznačené na mapách, ale hrozilo nebezpečí, že by Walterovi mohl připadat lovcův pohyb po ostrovech podezřelý. Zdroje by mu totiž určitě poslali zprávu, že u nich Reece byl. A o nechtěnou pozornost ani jeden nestáli. Přesto ale Reece k jednomu zašel. Stejně Walter určitě věděl, že lovec je v Samiliusu.

Teď byli nachystaní na cestu na místo, o kterém Aimmee odmítala mluvit. Řekla, že mají zajištěnou dopravu k jejím sestrám, které se prý skrývají na jednom a tom samém místě, kde je Walter nemůže nikdy vypátrat.
Aimmee dovedla Reece úplně na kraj města k malému přístavišti, kde kotvila malá, ale zjevně rychlá loď.
"Rychle!" pobídla lovce a vydala se rychlým krokem k lodi. Nastoupila a počkala na Reece. Nastoupil za ní, vlčí dívka zvedla kotvy a chopila se kormidla. Za pár dní dorazili k ostrůvku, na první pohled však vypadal neobydleně a pustě. První dojem ale klame.
"Nic na něm není," namítl Reece nespokojeně. Dny na moři mu pěkně zkazily náladu.
"Podívej se lépe," pousmála se Aimmee a jemně se dotkla jeho ramene. Přešlo do něj zvláštní teplo a hned zase pominulo. Když se ale tentokrát podíval na ostrov, stála na něm pevnost. Lovec vyvalil oči a zůstal zírat. Vlčice se spokojeně usmála a obeplula ostrov. Naskytnul se jim pohled na malé, mezi skálami ukryté přístaviště, kde Aimmee přistála. Vystoupili z lodi a vydali do do pevnosti.
"Zmizel vám z očí?! Jak?!" zahřímal Walter ze stínů na dva muže klečící před ním. Pokorně se ukláněli a krčili se.
"N-nevíme... N-najednou nám p-p-prostě zmi-zmizel z očí," koktal vyděšeně jeden. Měli na sobě černé oblečení a na tvářích měli ptačí masky, které ale zakrývaly jen oči.
"Najednou?! To není možné!" zuřil Walter a vyklonil se ze stínů. "Najděte ho! Musí tam někde být, přece se nevypařil! Jestli ne..." zahrozil a hrozna byla o to větší, protože ji nedokončil. Muži rychle trhavě pokývali hlavou a stále v úkloně vycouvali ven.
"Hmm... To je nemilé," broukl poté Walter a pohlédl na siluetu ve stínu u dveří. "Jak ti mohl zmizet?"
"Nevím, v jednu chvíli jsem cítila jeho mysl a pak nic. Nechápu to," ozval se ženský hlas. Neznámá vyšla ze stínů a zle se usmála. "Neboj, však já ho zase najdu," ujistila Waltera a přistoupila těsně k němu.
"Já vím," zamumlal a položil jí dlaň na tvář. "Ty jsi je vždy našla," zašeptal a přitiskl své rty na její. Chvíli se ním nechala líbat, ale pak ho odstrčila a ušklíbla. Prohrábl si černé husté vlasy a upřel na ni ledové oči bez citu.
"Běž," řekl prostě. Její úšklebek se jen rozšířil.
"Už pominuly doby, kdy jsi mi mohl přikazovat, co mám dělat," podotkla a položila ruku na Walterovu hruď. Přesně tam, kde se pod kůží, svaly a žebry skrývalo jeho srdce. Přitiskla své ostré nehty na to místo a protrhla tím sako i košili. Zaryla je až do kůže, vyteklo pár kapek krve. Zasykl bolestí, ale jinak na sobě nedal znát sebemenší náznak bolesti.
"Pak tě tedy žádám," zvlnil rty a sám se přitiskl na její ruku, až se dostala k srdci v osrdečníku.
"Stačil by jediný pohyb a byl bys mrtvý," zavrněla mu do ucha. Zrychleně dýchal a byl si toho moc dobře vědom. Do krve mu začal proudit adrenalin. "Ale já tě mrtvého nechci... Zatím," uznala, vytrhla ruku ven a řízla se jedním nehtem do zápěstí. Vytekl jí čůrek krve, který pak nechala kapat na Walterovu ránu. Okamžitě se zacelila. Walter si oddechl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katee Katee | Web | 21. ledna 2014 v 14:56 | Reagovat

Je to čím dál tím zajímavější :) Moc se mi to líbí :)

2 Zoey Zoey | Web | 22. ledna 2014 v 19:15 | Reagovat

Moc dobře napsaná kapitola. Začetla jsem se, a na konci se mi úplně napínaly nervy. Zatím ho mrtvého nechce? Cha, to leccos slibuje :) :D

3 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 24. ledna 2014 v 19:20 | Reagovat

Ahoj.. je to čím dál tím zajímavější:DDD Ale zřejmě jsem kapitolu nebo dvě přeskočila takže si to utíkám zpětně dočíst:) A mimochodem.. na mojem blogu je kontrola AFFS:)

4 Nila Nila | Web | 26. ledna 2014 v 17:41 | Reagovat

Ahoj,první kolo soutěže začlo :) nakonec soutěž bude ;) sháněj si hlasy
http://ni-ia.blog.cz/1401/1-kolo-souteze

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike