Quest for Fire #3

8. ledna 2014 v 18:49 | Ell Amaterasu |  Quest for Fire

Jsem strašný trestuhodný člověk, já vím. Teď jsem dlouho kašlala na blog, když to řeknu naplno. No, ve škole teď píšeme dost testů (ne že by mě to nějak vzrušovalo :-D) a tak nějak jsem znovu neměla inspiraci a ani chuť něco tvořit...
"Takže z tebe je teď lady Elorea, jo?" zeptal se mě cestou domů Lamius neobyčejně chladně.
"Mhmm," zamručela jsem. Neměla jsem náladu se teď bavit o mém novém titulu nebo o králi. Cestou tam jsem snad měla i dobrou náladu, ale teď, když jdeme zpátky, bych se nejradši někam zakopala vymluvila se z celého Boje a mého života! Jenomže Lamius nepřestal dorážet.
"A cos mu za to slíbila? Neříkej, že z tebe udělal šlechtičnu jenom tak!" ptal se dál. Zastavila jsem se a upřela na něho oči. "Momentálně nemám náladu se s tebou o tom bavit! Pokud sis nevšiml, tak mi není zrovna dobře, zarazilo mě to úplně stejně jako tebe. Kdyby ses choval jako kamarád, snažil by ses mě utěšit. Pak až se otravně vyptávat a ještě mi to připomínat!" vyštěkla jsem ostře. Ucukl a zatvářil se dotčeně a uraženě. Pak schlípl.
"Máš pravdu," uznal a podrbal se ve vlasech, "neměl jsem být tak otravný, omlouvám se..." svěsil ramena. Utrápeně jsem na něho pohlédla a pak ho objala. "Taky se omlouvám, neměla jsem hned tak štěkat," řekla jsem mu do ucha a pak se odtáhla. "Nemám takové nervy jako ty nebo tví kamarádi, nejsem na to zvyklá," dodala jsem a trhla hlavou směrem k ostatním, kteří se zjevně dobře bavili. Postupně se od nás začali oddělovat a byli dost chytří a nevyptávali se mě. Jen se rozloučili a šli.


"Odpuštěno?" podíval se na mě opatrně.
"Odpuštěno," kývla jsem a usmála se. Chyběl by mi, kdybychom se pohádali a nemluvili spolu.
"Tak ahoj," rozloučila jsem se a vydala se domů. Pozdravil a vydal se svou cestou.
O týden později...
"Nechápu, že jste mě do toho donutili..." prohlásila jsem vcelku vesele na to, že jsem mohla kdykoli v příštích dnech umřít.
"Však to znáš," šťouchl do mě Lamius neméně vesele s rozpustilým úšklebkem. Všichni jsme měli kupodivu dobrou náladu. Už jsme skoro byli na místě určení. Musela jsem si znovu přehrát události minulého týdne. Leoamros nechal vyhlásit mé uvedení do šlechtického stavu, což sklidilo celkem úspěch, protože mě lidi měli rádi. Snažila jsem být vlídná, obchodovat se všemi, být milá, pomáhat. No, vyplatilo se mi to. Měli mě teď ještě o něco radši, protože jsem jim mohla pomoct. O to víc je ale mrzelo, že jsem se rozhodla zúčastnit Hry. Já, jejich naděje. Jenže jak jsem mohla tušit, že se to tak zvrtne?
"El, posloucháš?" vytrhl mě ze zamyšlení Lamius.
"Jasně," hlesla jsem, i když jsem neměla potuchy, o čem se teď bavili. Nevěřil mi, ale nechal to být. Zvykl si.
"Už jsme skoro tam," oznámila Samae a s temným pohledem se dívala na Krkavčí hrad, který se nad námi tyčil na kopci. I přesto, že byl dnes slunečný den, byl pochmurný a strašidelný. Naskočila mi husí kůže.
"Nesmíš se jím nechat vyděsit hned na začátku," poradila mi Stonda přátelsky.
"Díky za radu," odvětila jsem sarkasticky, ale s úsměvem. Byla doopravdy fajn a i když vypadala opravdu nebezpečně, byla s ní legrace a dokázala být opravdu milá stejně jako nepřátelská. Snad by byla schopná někomu i vydrápat oči svými drápy. "Uch, nelíbí se mi to tu," poznamenala jsem u hradní brány. "Je to tu nepřátelské a strašidelné," dodala jsem zachmuřeně a nechtěla ani pomýšlet na překážky, které na nás uvnitř čekají. Znenadání se brána otevřela a ven vyšlo pár vojáků v černých uniformách.
"Jste účastníci?" štěkl na nás jeden z nich. Jako jediný měl červenou pásku kolem paže, z čehož jsem usuzovala, že je jejich vůdce.
"Ano," odpověděla jsem pevně. Zahleděl se na mě.
"Nejste vy ta nová šlechtična?" zeptal se skoro posměšně. Přimhouřila jsem oči.
"Ano, jsem lady Elorea," zněla odpověď. Čím dál víc se mi přestával zamlouvat. Uchechtl se.
"To nebude jen tak, aby vás král uvedl do stavu šlechtického," podotkl, ale zřejmě považoval rozhovor na toto téma jako ukončený. "Pojďte," zavrčel nevlídně a nechal nás projít kolem sebe. Vstupní síň působila děsivě, ale bylo v ní dost světla, takže tento dojem ztrácel na významu. Něco jiného to ale bude v noci a pochybuji, že nám tu nechají světla, pomyslela jsem si s povzdechem.
"Musíte mít jméno skupiny," zabručel na nás opět ten voják. Koukla jsem po ostatních. Na tohle jsem opravdu nepomýšlela. Jméno? Nač sakra jméno?
"Stačí jméno podle zvířete," dodal otráveně, když viděl v našich tvářích bezradnost. "Ostatní to tak taky mají."
"Hmm... Co třeba Vlci?" navrhla lhostejně Samae. Ozvalo se všeobecné bručení, které mohlo znamenat souhlas. Voják si to zapsal na pergamen, který si vytáhl z kapsy, a spokojeně zamručel.

"Běžte těmihle dveřmi, jsou tam už i ostatní skupinky," v podstatě nám rozkázal, a tak jsme bez odmlouvání šli. Co nám také zbývalo, že.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Suki Hane Suki Hane | Web | 9. ledna 2014 v 0:29 | Reagovat

Jsme na tom stejně, no :D :)
Jinak opravdu díky, že ses rozhodla nechat si mě v SB a nezanevřela na mě ;) Holt čas není "nekonečný", že..

2 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 12:15 | Reagovat

Moc hezké pokračování :)

3 Katee Katee | Web | 10. ledna 2014 v 15:14 | Reagovat

Super :) Já se těším, až vydáš nějakou knížku :D

4 Zoey Zoey | Web | 11. ledna 2014 v 10:51 | Reagovat

Páni, vážně se mi to zamlouvá :D Přečetla jsem si předchozí kapitolky a je to vážně dobré. Píšeš skvěle :)
P.S. S těmi testy jsme na tom sakra podobně :D

5 Minnie Minnie | E-mail | Web | 15. ledna 2014 v 20:44 | Reagovat

Krásná :) Moc se těším na pokračování, hrozně se mi to líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike