Smrt 26/???

13. ledna 2014 v 19:29 | Ell Amaterasu |  Smrt

"Nevím, kam tím míříš," vzpamatovala jsem se. "Co je mi po Elim? Je obyčejný, neumí využívat svých schopností, tak jak by měl. To my jsme na vrcholu potravního řetězce," štěkla jsem a urovnala si polštářek. V té chvíli jsem svým slovům doopravdy věřila.
"Možná už nebude cesty zpět," zakroutila rezignovaně hlavou. "Eliho to nepotěší, ale však co? Eli tě nezajímá," prohodila a oprášila si neexistující smítka prachu ze svých vínových kalhot. "Upřímně - nevěřila jsem, že by bylo cesty zpět, ani trochu ne," dodala a potřásla hlavou.
"Jedno mi ale řekni - jak jsi přežila, když tě Darius probodl tou... vařečkou?" zeptala jsem se a poslední slovo pronesla s přídechem pohrdavého pobavení. Nabodnout se na kůl, fajn, na větev, pohoda, ale na vařečku? Teď se ale rozesmála ona. Hlasitě a neskutečně pobaveně. A takovým tím způsobem, že si nezasvěcený připadá úplně mimo a jako totální blbec.

"Co ti prosímtě Darius nakecal?" zeptala se a dál se smála, až si utírala slzy. Založila jsem si nespokojeně ruce.
"Prý ti vyvraždil rodinu a ty jsi je chtěla pomstít, a tak ses pokusila ho zabít, jenže to nevyšlo. Zabil on tebe, nebo snad ne?" řekla jsem to, co mi navykládal Darius s Elim.
"Pche! Tohle jen navykládal Elimu, aby se ho zbavil. Ve skutečnosti jsem je zabila já a my ho s Elim měli jako překvapit při odklízení těl. Pak jsem se jakoby naštvala na Daria a on mě měl jen jako zabít. A víš co? On mě zabil, ale naše síla ze sdílení krve mi umožnila přežít," vysvětlovala.
"Sdílení krve? Ale Eli říkal..." znejistěla jsem.
"Nesmíš věřit všemu, co ti Eli navykládá. Nejspíš ti vykládal to co mně - že jsme prokletí a blablabla. Je to ale jinak, sdílení krve umožňuje naprostou nesmrtelnost, nic tě nezabije a nebolí, bohužel pouze krátkodobě. Popravdě jsem nejdřív byla po uši zamilovaná do Eliho, ale pak přišel Darius a vysvětloval, pochopila jsem, začala Eliho nenávidět a zamilovala se do Daria. Spolu jsme zahráli mou smrt, abych byla volná a mohla pátrat po nesmrtelnosti," řekla pohrdavě. Teď to byla ona, kdo měl navrch. Zůstala jsem na ni zírat jako sůva, naprosto neschopná slova.
"Nehleď na mě tak ublíženě, říkala sis o to sama," poradila mi a usmála se. "Mohla by ses přidat ke mně, mohly bychom se vykašlat i na Daria," navrhla mi.
"Nemám co ztratit," prohlásila jsem a vstala. "Tak fajn," podala jsem jí ruku.
"Zpečetíme to krví, nechci, abys mě podrazila," řekla nesmlouvavě a řízla se nehtem do dlaně. Napodobila jsem ji a pak jsme si stiskly ruce.
"Tak fajn," zopakovala moje slova a lehce povýšeně se usmála. Ale tentokrát jsem se usmála s ní a naše úsměvy patřily Elimu a dalším slabým polobohů, démonům, upírům...
Vrhla jsem se na něho, z očí mi sršely blesky a z pusy čouhaly hrozivě ostré a dlouhé tesáky. Přičemž jsem ještě syčela a prskala možné i nemožné nadávky na Dariovu i Eliho adresu.
"Pokrytče!" štěkla jsem k Elimu a chytla Daria za ramena, načež jsem s ním praštila o zeď za ním. Zůstal snad i vyděšeně hledět. Měla jsem sílu. Pila jsem hodně krve.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 16. ledna 2014 v 21:54 | Reagovat

Pěkná kapitolka o když toto je první kterou z tohohle příběhu čtu;)

2 Milča Milča | Web | 17. ledna 2014 v 8:37 | Reagovat

Ohohó, Pain nějak změnila strany...:D
Každopádně, jsem zvědavá, co se z toho všeho vyklube, jen doufám, že neublíží Elimu :DDDDD

3 Zoey Zoey | Web | 19. ledna 2014 v 11:03 | Reagovat

Pila jsem hodně krve, to bylo teda hodně dobré :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike