Smrt 27/???

27. ledna 2014 v 19:19 | Ell Amaterasu |  Smrt

"Pain?!" zajíkl se překvapením Eli a třeštil na mě oči ztuhlý na místě. Nevšímala jsem si ho.
"Lhal jsi!" ucedila jsem k Dariovi nenávistně. Jeho výraz byl nebyčejně klidný, což mě ještě víc rozohnilo. "Lháři! Tvrdil jsi, že je Christine mrtvá!" vrčela jsem, mrskla s ním na zem, ale hned ho zase drapla.
"Věděl jsem, že k tomu dojde," řekl tiše. Trefila jsem ho pěstí a z nosu mu začala téct krev.
"Věděl?! Myslíš, že na tom záleží?! Lhal jsi mně, lhal jsi Elimu! Jak ses celou tu dobu mohl vydržet dívat, jak se trápí?!" vyjela jsem a znovu ho praštila, tentokrát silněji. Koutkem oka jsem zachytila Eliho nevěřícný a úlevný výraz. Rozzuřeně jsem se otočila k němu. "Na tebe taky dojde! Darius nebyl totiž jediný, kdo lhal," štěkla jsem a on opět strnul. Christine to pozorovala z povzdálí se založenýma rukama na prsou a s přezíravým úsměvem připravená mi pomoct, kdyby byla potřeba. Věnovala jsem Dariovi ještě pár ran do hrudi, boků a břicha a nechala ho se sesunout na zem a opřít se o zeď.

"Proč jsi mi tvrdil tam to o sdílení krve?" zeptala jsem se útočně, ale zatím jsem neměla v plánu použít násilí.
"Nechtěl jsem, aby... aby ti přílišná moc stoupla do hlavy. Chtěl jsem ti všechno vysvětlit, naučit tě všemu, čemu jsem mohl. Ale selhal jsem. Podívej se na sebe, stalo se to, čeho jsem se obával, a nemůžu tomu zabránit," vysvětloval tichým hlasem a se sklopenýma očima, jako by se styděl a litoval toho, že nedopatřením stvořil mě - zrůdu prahnoucí po moci.
"Co když to ale nebylo mnou, není to náhodou nebezpečí hrozící každému z nás?" odvětila jsem stále útočně, ale už jsem neměla zatemněnou mysl vztekem a nenávistí.
"Hrozí to každému," zašeptal Eli. "Ale v tomto případě byla chyba na obou stranách," dodal a zničehonic mi pevně pohlédl do očí. Oplácela jsem mu pohled a v očích jsem neměla ani náznak lásky, vřelosti či přátelství. Mohl tam najít pouze chlad, zlobu a nenávist. Rezignovaně zavrtěl hlavou a otočil se ke mně zády. Vytřeštila jsem oči, ale nechala ho být. Obrátila jsem se zpět k Dariovi, který seděl na zemi a vzpamatovával se. Nenávistně jsem ho brobodla pohledem.
"Co se ti to stalo, Pain?" oslovil mě. "Co se to s tebou stalo? Jak je možné, že jsi schopná mi způsobit takové škody?" ptal se dál.
"Hodně jsem se krmila," odpověděla jsem.
"To nemyslím, navíc by ti to ani tak nebylo moc platné," on na to a pozorně si mě začal prohlížet. Snášela jsem jeho pohled bez mrknutí oka a čekala, co z něj vypadne.
"Zmocnila se tě temnota," konstatoval a v očích měl pouze neskrývanou hrůzu a odpor.
"Pověz mi ještě něco, co nevím," naoko jsem zívla, začala si prohlížet nehty a dělat, jako že mě to nezajímá. Stále na mě s odporem hleděl přikovaný na místě.
"Jsi skrz naskrz zlá," pokračoval tichounce, takže lidský sluch by to již nezachytil. Já ale díkybohu člověk nebyla. Eli se nadlidskou rychlostí otočil a prohlédl si mě od hlavy až k patě.
"T-ty... Panebože..." uniklo mu a začal se třást po celém těle.
"Co jste si sakra až teď uvědomili, že se chováte jako dva blázni?" vyjela jsem naštvaně. Darius vrhl všeříkající pohled k Elimu. Všeříkající pro Eliho, naneštěstí.
"Posedlo tě zlo," šeptl Darius a třásl se. Hleděla jsem na jejich opravdu divnou reakci a otočila se nechápavě na Christine. S ní to nijak zvlášť nehnulo, i když jí to očividně doteď nedošlo. Pousmála se a nabídla mi ruku. Chopila jsem se jí a nechala se odvést pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luc luc | Web | 27. ledna 2014 v 19:27 | Reagovat

super:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike