Lovcův deník X - Komu věřit?

8. února 2014 v 13:48 | Ell Amaterasu |  Lovcův deník

Reece nasedl na věrného Sukiho a ve společnosti vlčice Aimmee vyjel do pevnosti. Ani jeden nic neříkal, když lovec ucítil cosi v kapse. Něco, čeho si dosud nevšiml, ale musel to tam mít již na lodi. Vytáhl tu věc a zjistil, že to je dopis. No, dopis. Prostě přeložený kus papíru, na kterém bylo cosi naškrábáno.
Jsi hlupák, když věříš všemu, co ti kdo nakuká.
Stálo tam. Reece pocítil zmatek. Bylo tím myšleno to, co tvrdila Aimmee o Sienně a o jejich rodině a historii? Netušil. Ale hluboko uvnitř věděl, že tím je myšleno to, co vlčice říkala. Nenápadně po ní koukl. Opravdu by mohla lhát? Vždyť se málem rozbrečela, když to vyprávěla. Ale možná jen byl skvělá herečka. Reece se rozhodl, že si bude dávat velký pozor. I když... možná to mohl někdo nastražit právě kvůli tomuto - aby zasel do lovcova vědomí semínka pochybností a podezíravosti.

"Tak, jsme tu," prohlásila Aimmee a mávla rukou k bráně. Reece pokýval hlavou a sesedl. Vlčice otevřela a oba vstoupili dovnitř. Ihned se k nim připletla jakási dívka - zřejmě jedna s Aimminých* sester. Havraní vlasy jí lemovaly tvář a v temných očích, jako by neexistovala duhovka. Při bližším pohledu si Reece všiml, že její panenku i duhovku tvoří malinké kroužky natěsnané na sebe. Bylo na ní něco nepopsatelně hmyzího. Pomohla vlčici zavřít bránu. Rozepla si kožený svršek a vytáhla ven dalších šest paží. Reece vytřeštil oči a bezděky o krok couvl.
"Tohle je má sestra - Enid," představila ji Aimmee. Lovec zalovil v paměti a vzpomněl si, že Enid má v sobě pavouka.
Tak proto ty oči... a ruce, došlo mu. Cítil se jaksi nesvůj, když si uvědomil, že Enid není jediná. Jak asi budou vypadat ostatní sestry?
Pavoučice zkroutila své černé rty do úšklebku. "Pohled na ně obvykle lidi děsí," podotkla a zadívala se na nadbytečné paže. "Chvíli trvalo, než jsem se naučila s nimi žít, ale teď už s nimi dokážu výborně manipulovat," dodala, jako by doufala, že to Reece ještě víc znechutí či snad vystraší. Nestalo se tak.
"Rád poznávám jednu z Aimminých sester," kývl hlavou a Enid převzala Sukiho otěže s tím, že ho odvede do stájí.
"Omlouvám se - měla jsem tě upozornit, že jsou neobvyklé..." obrátila se k lovci vlčice.

"Vyprávěla jsi mi o nich, měl jsem něco takového čekat," zarazil její omluvy Reece a nás
edoval ji hlouběji do pevnosti. Dostali se do dlouhé chodby, odkud vedlo dál několik dveří a na konci schodiště. Jedny dveře se otevřely a přimotala se k nim žena se zeleno-modrými vlasy v tmavě modrém oblečení. Na krku jí byly vidět žábry a jemné šupinky v barvě normální kůže. Na rukou měla rukavice a rukávy byly částečně průhledné.
"Kdo jste?" zeptala se přímo Reece. Světle modrýma očima si ho přeměřovala a nebyl to zrovna přátelský pohled.
"Klid, Scarlett, je tu se mnou," zarazila mou odpověď Aimmee a zvedla dlaň v gestu obrany.
"Jsem Reece, lovec," představil jsem se, než mě stihla vlčice zarazit."Kdo jste?" Ryba ale zjevně její slova nevzala na vědomí a zeptala se znovu.
"Lovec?" přimhouřila oči a tvářila se ještě nepřátelštěji.
"Klid, Scar, nic nám neudělá," ujistila ji a upřela na mě oči v pichlavém pohledu. Bylo mi jasné, že mi i částečně vyhrožuje. Kdybych se o něco pokusil, nedostanu se ven živý, říká její pohled.
"Opravdu ne, Aimmee mi nabídla útočiště," řekl jsem rychle a - jak jsem doufal - i věrohodně. Vážně jsem ale neměl v úmyslu něco zkoušet. Ale ten vzkaz... Už jsem si byl naprosto jistý, kdo ho poslal. Musela to být ona. Ale čemu a hlavně komu mám a můžu věřit? Zdá se, že teď už nikomu. Založil si ruce do kapes a jaké bylo jeho překvapení, když nahmatal v druhé kapse další kus papíru. Polkl a udržel svou zvědavost na uzdě. Ne, teď se nehodí si ho číst, když je nablízku Aimmee a Scarlett. Zvlášť druhá jmenovaná. Nechtěl, aby ho ještě víc podezírala z nepravostí. Vlčice ho drapla za zápěstí a vlekla chodbou, pryč od ryby. Vyšli schody a ocitli se v další chodbě, odkud vedlo podstatně více dveří. Aimmee k jedněm přistoupila, vzala za kliku a otevřela. "Tady je tvůj pokoj. Jdi dovnitř a nevycházej ven před večerem, dokud nespravím své sestry o tvé přítomnosti. Některé budou mít jistě námitky, ale tomu se bohužel nevyhneme," oznámila lovci a ten se řídil jejími slovy. Zavřel za sebou a rozhlédl se po pokoji. Na jedné straně stála postel, vedle byl noční stolek, naproti dveřím ve stěně bylo okno s mřížemi zvenčí a naproti posteli byla skříň a stůl s židlí, na němž leželo pár nepopsaných papírů a psacích potřeb. Reece si sedl na židli a vytáhl z kapsy papír.
Jistě sis už domyslel, kdo jsem. Blahopřeji. Buď si jistý, že Vlčice není tak nevinná, jak se jeví. Stojíš na nesprávné straně. Pokud chceš vědět víc, napiš svou otázku na druhou stranu tohoto listu.
Ze vzkazu čišel sarkasmus. Alespoň z té první části. Opravdu to píše...? Reece nezaváhal, otočil papírek, popadl pero a napsal otázku.
Jsi dračice s vlasy jako oheň a očima jako tekuté zlato?
Odložil papírek před sebe a čekal. Začal se rozplývat, až úplně zmizel, načež se znovu objevil s odpovědí.
Ano.
To prosté jediné slovo Reecovi rozbušilo srdce.
Proč by měla Aimm Vlčice lhát?
Napsal otázku, která ho pálila už od nálezu prvního vzkazu.
Protože to ona je to zlo v naší rodině.
Zněla odpověď a lovec zalapal po dechu. To nemůže být pravda. Aimmee přece není zlá! Ale možná...
Co tě vede k tomuto tvrzení?
Zeptal se a už ani nedbal na to, aby psal nějak zvlášť čitelně. Škrábal jako kocour.
Opravdu to chceš vědět?
Odpověděla otázkou.
Ano.
Tentokrát odpověděl jednoslovně on.
Pak musíš utéct. Takhle ti to sdělit nemohu. Musíme se setkat, ale ne na ostrově. Musíš odejít, ukrást loď a připlout do Wonderlungu.
Reece zaváhal. Co když je to past? Ale stejně už to bylo jedno. Pokud mluví pravdu, pak se setkají. Pokud ne, tak ho zabije. Pokud je to všechno pravda a on zůstane tady, Aimmee a její sestry ho nejspíš zabijí. Je to jedno.
Prašť jak uhoď, pomyslel si lovec s povzdychem a napsal si o pokyny. Sienna měla kompletně promyšlený plán na jeho útěk, za což byl neskutečně vděčný.

† † †

* Vážně netuším, jak bych to jméno měla skloňovat, tak se když tak hluboce omlouvám.
Hádejte, kdo je na obrázku :-P Později budu doplňovat i obrázky jednotlivých Aimminých sester, snad někdy i Reece.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dienn Dienn | Web | 8. února 2014 v 21:04 | Reagovat

Pekný obrázok. :) Aj článok, samozrejme.

2 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 9. února 2014 v 14:49 | Reagovat

moc pěkná kapitolka:)

3 Katee Katee | Web | 9. února 2014 v 17:18 | Reagovat

Moc hezké, líbí se mi, jak to máš všechno promyšlené a rozepsané :) Jen tak dál! :)

4 ATixBridaPax ATixBridaPax | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 1:36 | Reagovat

First things first, you need to set a fixed target date when ever you are going to completely quit, such as 2-3 weeks from now.  Use these circumspectly however, while they may lower blood sugar levels, which can be an unsatisfactory effect in males whose glucose levels are properly balanced.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike