Quest for Fire #4

1. února 2014 v 14:16 | Ell Amaterasu |  Quest for Fire

Při vstupu do místnosti jsem zaregistrovala několik věcí - zaprvé že všichni ostatní účastníci byli očividně trénovaní a pouze čekali na Hru, u které by byla pořádná výhra. Zadruhé že jsme se ocitli v obrovském sále, který nevypadal zrovna přívětivě. Byl strašidelný. Uprostřed stál dlouhý stůl, na kterém ležely stříbrné příbory, talíře, mísy, podnosy... U stolu byly přisunuté mohutné židle, které jakoby čekaly, až je někdo odsune. Všechno bylo ale zaprášené a opředené pavučinami. Hodně velkými pavučinami. Přejel mi mráz po zádech. Zatřetí že jsme v háji zeleném. Jinak se to říct nedá. Skupinka navlas stejných kluků se na nás zadívala. Jejich oči měly všechny tu nejjasnější modrou barvu a vlasy ostříhané na ježka byly blonďaté. Znovu mi přejel mráz po zádech, a tak jsem nejistě koukla po ostatních. Zdálo se, že to na ně navenek nijak nezapůsobilo.


"Pojď," vyzvala mě Stonda, položila mi dlaň na záda a tlačila mě směrem na druhou stranu sálu. Ostatní nás následovali. Stáli jsme co nejdál od ostatních a probírali, co asi bude tak nebezpečné na takovém hradu.
"Zbraní proti nám bude hlavně strach a nejistota," prohlásil tiše Ricnan. "Chce v nás vzbudit strach z neznámého, z nějakých údajných překážek. Budeme tak rozrušení, že nebudeme schopní normálně uvažovat, a tudíž se necháme odepsat těmi nejbanálnějšími překážkami," pokračoval. Ukázal se jako celkem koumák, tenhle Ric.
"Řekla bych, že to už funguje..." podotkla jsem šeptem a sklopila oči. Stonda mi stiskla rameno.
"Neboj se, dobře to dopadne," ujistila mě a v očích jí hrály nedočkavé jiskřičky. Uvědomila jsem si, že i naše skupinka musí vypadat hrozivě. Tedy - až na mě.
"Hmm... To jsem zvědavá..." řekla jsem nepřesvědčeně. Vtom se otevřely dvoukřídlé dveře, kterými jsme sem přišli, a vstoupil král. Rozhlédl se po celém sále. Zrak mu na pár vteřin utkvěl na naší skupince, ale mně nevěnoval ani jediný pohled. Nenápadně jsem vzdychla. Když jsem poznala, že to není tak úplně bezcitný muž, cosi se ve mně probralo. Už není vše jen černé a bílé. Je tu i šedá. Teď už jen stačí přijít na to, kde stojím já. A tahle Hra mi v tom pomůže. Teď se ukáže, zda jsem schopná se chovat stejně bezcitně a chladně. Zda jsem schopná vraždy. Polkla jsem a pevně se mu dívala do očí, i když on do těch mých ne.
Dnes na sobě měl pouze jednoduchou černou tuniku, plášť, tmavé kalhoty, vysoké boty a královskou korunu posazenou na hlavě. Znovu se rozhlédl, ale tentokrát se na nás ani nepodíval.
"Vítám vás zde na Krkavčím hradě!" zvolal a medově se usmál na všechny ostatní. Nám věnoval strohý pohled. "Jsem opravdu potěšen, že se rozhodlo účastnit tolik nadějných mladých lidí. Zde na hradě se ale nachází opravdu hodně překážek, které vám cestu pro Oheň značně ztíží. Ale vy si s nimi jistě poradíte, že?" uchechtl se. Ať už jsem ho předtím litovala nebo ne, v tu chvíli jsem cítila jen odpor a znechucení. Znovu to byl ten zlý člověk s černou duší. Musela jsem si ale připomenout jeho výraz přesně před týdnem, kdy jsme byli nahlásit účast. Jak ublíženě vypadal, když si uvědomil, že mu ministři lžou. Za ten týden se toho dost změnilo. Všechny ministry odsoudil k smrti a začal si za ně hledat náhradu. Důvěryhodnou náhradu.
Ani jsem nevěděla jak, ale najednou přestal mluvit o Hrách, následných poctách pro vítěze a dalších blábolech a stál přímo přede mnou.
"Lady Eloreo, smím si s vámi, než Hra začne, promluvit v soukromí?" zeptal se formálně a z jeho tváře se nedalo nic vyčíst. Strnula jsem a pohlédla do těch ledově modrých očí.
"A-ale jistě," zakoktala jsem se a nejistě se vydala za ním, když mi pokynul rukou a šel do jiných dveří, kterých bych si ani přes to množství pavučin a prachu nevšimla. Stiskl kliku, otevřel a pustil mě dovnitř. Vešel za mnou a zase zavřel. Tentokrát se ale pojistil proti mému možnému útěku tím, že zamkl a klíč si vložil do kapsy.
"Hodláte mne tu držet?" zeptala jsem se trochu ostřeji, než jsem chtěla.
"Vlastně ani ne, jen jsem nechtěl, abys mi utekla jako předtím," pokrčil rameny a nahodil svůj typický křivý úsměv, kterým si mě chtěl získat. Byli jsme v jakési místnůstce, která byla ale čistá. Nebyly v ní žádné pavučiny ani prach. Na druhou stranu to byly jen tak čtyři metry a vedly odtud ještě jedny dveře.
"Vidím, že jste si mé rady vzal k srdci," podotkla jsem a tvrdě se mu dívala do očí. Povzdechl si a úsměv se vytratil.
"Jistě," odpověděl a díval se na mě lehce znuděně, jako by očekával víc. Jako by očekával, že se budu vzpírat a já nevím co. "Opravdu se chceš účastnit téhle Hry? Doopravdy si jsi jistá, že máte šanci? Dokážete porazit ostatní týmy?" ptal se a na tváři se mu střídalo několik věcí - starosti, pochyby a smutek.
"Můžeme to zkusit," odpověděla jsem suše a opřela se o zeď za mnou. Přistoupil blíž. Neměla jsem kam ustoupit, čehož využil.
"Máš poslední šanci toho nechat," oznámil mi tiše. V očích jsem mu viděla naději a zoufalost. On vážně nechce, abych se účastnila!
"Proč bych měla?" zeptala jsem se útočně.
"Protože... mi na tobě záleží," odpověděl a to už byl těsně u mě. Chytil mě za bradu a zahleděl se mi do očí. "Skutečně záleží," zopakoval a sklonil se. Srdce se mi divoce rozbušilo v očekávání.
"Slíbila jsem to..." hlesla jsem.
"A sliby se mají dodržovat," šeptl smířeně a zlehka se dotkl svými rty těch mých. Proti své vůli jsem zvedla ruku a položila mu ji na zátylek. Objal mě kolem pasu, jenže to už jsem si uvědomila, co dělám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katee Katee | Web | 2. února 2014 v 9:03 | Reagovat

Moc hezký! :) Já jsem podezíravý člověk, takže čekám, jestli to ten král jenom nehraje :D Ale jestli ne, je to fakt pěkný :)

2 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 2. února 2014 v 11:56 | Reagovat

Moc povedená kapitolka:))
Souhlasím s Katee, mám pocit, že to ten král jen hraje:)

3 Minnie Minnie | E-mail | Web | 4. února 2014 v 21:36 | Reagovat

Moc hezká část :)
Taky si myslím, že to hraje, ale nechám se překvapit ;)

4 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 5. února 2014 v 17:10 | Reagovat

Dosti povedená kapitolka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike