Lovcův deník (VA) XI - Volba pro Aimmee

29. března 2014 v 18:12 | Ell Amaterasu |  Lovcův deník
"Říkáš spojila? Jak je to možné? Že by vládla až takovou silou?" zopakovala Aimmee po lovci. Přikývl a ještě jednou jí převyprávěl jejich společnou korespondenci. Vlčice se zamyslela a létala pohledem po všech přítomných. Přišly všechny její sestry. Některé měly kamenné tváře, některé znepokojené, některé zadumané... Jedno je ale spojovalo - ani jednu to nepotěšilo.
"Co když lže?" ozvala se hadí Alisha podezřívavě. "Mohl to na nás narafičit," dodala a přimhouřila oči. Nebyla moc důvěřivá. Spíš naopak. Upírala na něj světle zelené oči a ze rtů jí čouhaly jedové zuby.
"Jak chcete," mrskl s papírkem na stůl a sklopil oči. Sice mohl utéct, ale neměl na to sílu. Možná že nebyl tak úplně nejlepší nápad jim to ukázat a všechno jim vypovědět.
"Nelže," namítla liška Skye, "cítím z něj upřímnost," dodala a povzbudivě se na mě usmála. Ona jediná byla taková... přátelská. Byla ochotná uvěřit, že proti nim splétá Sienna plány a že se s Reecem spojila. Jenže jak to tak vypadalo, byla jediná.

"Když to říkáš ty, Skye," pokrčila rameny Alisha a najednou úplně ztratila svou předešlou podezřívavost. Liška tu nejspíš měla významné postavení a její slovo mělo váhu. Všechny zničehonic přestaly mít námitky, načež se Skye spokojeně pousmála. Lovec tuto nenadálou změnu nechápal a vyvedla ho z míry. Zmateně koukl po Aimmee.
"Skye dokáže vycítit, když někdo lže, a částečně i emoce," vysvětlila tiše. Tak proto... Ale... To by mohla vycítit i to, co se mnou Siennina přítomnost dělá! uvědomil si rozpačitě a ne zrovna nadšeně. Zachytila jeho pohled, potutelně se usmála a skoro neznatelně kývla. Takže umí nejspíš číst i myšlenky, super... povzdychl si a snažil se si už nic takového nemyslet.
"Takže co teď? Když už víme, že nelže, musíme začít jednat, ne?" zeptala se ostře Alisha a nápadně se postavila k Reecovi zády.
"Ano, měli bychom něco udělat. Nemůžeme ji nechat, aby nás zničila nebo využila!" zavrčela Enid ostře a šlehla po Alishe zlobným pohledem. "Nehraj si na vůdkyni, nejsi ani nejstarší, ani nejsilnější!" štěkla na ni ještě, takže se mohlo zdát, že tu tou vůdkyní je ona. Alisha začala ještě cosi nevraživě mumlat a Enid jí to oplácela.
"Uklidněte se," prohlásila Aimmee a obě okamžitě zmlkly. "Ani jedna nejste vůdkyně, takže se přestaňte okamžitě hádat!" prohlásila a varovně se na ně podívala. "Nestojím o problémy a už vůbec ne o vnitřní hádky. Musíme být jednotné. Alisho, přestaň se do všech navážet, zvlášť do svých sester. Enid, ty nekomentuj, pokud to je zbytečné a není k věci," řekla a rozhlédla se po všech svých sestrách. Každé se při tom podívala do očí.
"Vůdkyní by měla být Skye," zabručela Alisha nevrle a zarputile se dívala jinam. "Ta je nejstarší," dodala.
"Možná jsem nejstarší, ale ne nejsilnější," ozvala se rozumným tónem liška a nesouhlasně se na Alishu dívala. "Aimmee má pravdu, teď se nesmíme hádat," doplnila.
Reece odešel do svého pokoje a čekal, až se sestry mezi sebou poradí a vše přichystají na odjezd. Lehl si na postel, ale spát nemohl. Neustále musel myslet na ty zprávy a nebyl si jistý, zda se rozhodl správně. Pořád měl nějaký nejasný pocit, že ji neměl prozradit. Že se měl vydat za ní. Jenže pozdě.
V místnosti, odkud Reece právě přišel, však stále probíhala zuřivá debata.
"Nelže, tím jsem si naprosto jistá, ale mohl by nás ohrozit. Kdyby byl neschopný, Walter by si ho nevybral," prohlásila Skye a v oranžovo-hnědých očích se jí blýskalo.
"Nejlepší by bylo ho spoutat a držet pod dohledem. Mohl by nás v nesprávnou chvíli napadnout ze zálohy a o to nestojíme. Také by mohl pochopit, jak se věci doopravdy mají, kdyby se setkal se Siennou mezi čtyřma očima..." uvažovala Aimmee a mnula si koneček pramenu vlasů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LussyNda LussyNda | Web | 7. dubna 2014 v 20:09 | Reagovat

nádherné kapitola a celá tahle povídka :-)

moc se ti povedla a já už se moc těším na pokračování

2 filetti filetti | Web | 20. června 2015 v 11:03 | Reagovat

sms pujcka bez poplatku :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike