5. P4P - Mráz, zima (scéna) > 1. část

23. dubna 2014 v 17:46 | Ell Amaterasu |  Projekt 40 příběhů


Po dlouhé době další díl do tohoto projektu. Konečně jsem se k němu dokopala a stejně je to zatím jen první část.

Jezero zamrzlo a jedna tmavovlasá osamělá dívka seděla u jeho břehu. Ostatní její vrstevníci bruslili, smáli se a bavili. Ona ne. Oči upírala na led, v ruce držela zmuchlaný papírek a celá se třásla. Ale ne zimou. Vztekem. Jak to mohl udělat tímto způsobem?! Je to srab. Pouhopouhý srab a poseroutka! běželo jí hlavou. Měla chuť vyskočit, popadnout ho a praštit s ním o led.
"Nino, pojď za námi!" zavolala na ni jedna z jejích kamarádek. Zatnula zuby a donutila se zvednout oči. Přesně jak si myslela. Evangeline, jak jsi mi to mohla udělat? Jak jsi jen mohla?! pomyslela si tmavovláska. Zaplnila ji nenávist. Nenávist k té nevinné blonďaté dívce. Nevinné ovšem jen na první pohled. Když jste ji poznali lépe a blíže, dozvěděli jste se, jaká je to mrcha.


Když se tmavovláska neozývala, Evangeline toho nechala. Hlasitě se smála, když jí naoko podjely brusle a musela se zavěsit do Aidena. Omluvila se, přičemž se neustále chichotala a koketně po něm pokukovala. Nina stiskla pěsti, až jí klouby zbělaly, a papírek se zmuchlal do úplné kuličky.
"Však já se dočkám pomsty," procedila tiše mezi zuby. Oči se jí rozzářily ďábelským svitem, kterého si ale nikdo nevšiml. Ani nemohl. Většina lidí už byla pryč, zbývala jen Evangeline a Aiden. Nebylo pochyb, že se ta mrcha pokusí Aidena svést. Než se jí to ale podaří...
"Hej! Hej, Evangeline!" vyskočila Nina na nohy, vyšla po ledě k nim a přehnaně mávala rukou. Blondýně po tváři na dvě vteřiny bleskl otrávený výraz, ale ihned nahodila rozkošný úsměv. Rozkošný pro nezasvěcené. Třeba pro Aidena. Ten se připitoměle usmíval, trošku vyvedený z míry náhlým vyrušením. Už začínal podléhat Evangelininu kouzlu.
"Jak si užíváte zimní radovánky?" zeptala se Nina napovrch mile a přátelsky, ale zevnitř útočně a sarkasticky. Blondýna samozřejmě okamžitě poznala Ninin tón. Aiden ale ne.
"Jo, fajn. Zrovna jsme se s Evan domlouvali na zítřek. Že bysme šli zase bruslit," odpověděl okamžitě. Nina se nuceně usmála. "Nechtěla by-" Přerušila Evangeline, která mu dupla na nohu.
"Promiň, chceme soukromí," omluvně se na Ninu usmála, ale ta "omluva" skrývala hrozbu. Jen se za námi vydej a uvidíš! říkal její pohled. Chudáček Aiden nic nechápal a možná, že to tak bylo dobře.
"Jistě, chápu," kývla Nina a úsměvem skryla bolestivé píchnutí. To ona s ním měla jít. To ona se s ním měla smát. To ona měla být s ním.
"Ale určitě se najde někdo, kdo by byl ochoten s tebou jít," dodala Evangeline a v jejím úsměvu byl znát výsměch. Na to Nina nic neřekla, ale v hlavě jí šrotovalo. Mám na ni zaútočit a odhalit se? Nebo počkat ještě pár dní? Za chvíli by stejně ke střetu došlo... přemýšlela.
"Tak už jsi ho dostala?" štěkla na Evangeline útočně a nedbala na Aidena.
"O čem to mluvíš?" hrála blondýna hloupou.
"Ty moc dobře víš," odpověděla tmavovláska. "Nehraj hloupou. Uch, já vlastně zapomněla, ty to hrát ani nemusíš," vyštěkla urážku. Blondýniny oči se zúžily do škvírek.
"Fajn, když ty takhle, tak já takhle!" vyjela Evangeline a kolem ní zavířil vzduch se sněhem. Když vír ustal, objevila se ve své pravé podobě. Zorničky zůstaly úzké jako kočičí, vlasy se jí začaly ještě víc lesknout, zhoustly a prodloužily se, zeštíhlela a povyrostla asi do tří metrů. Výsledek byl něco jako ještě mnohokrát vylepšená panenka Barbie s dokonalou postavou a vůbec vším. Z minisukýnky jí trčel bělostný kočičí ocásek a z vlasů jí čouhaly kočičí uši. Aiden na ni zíral s otevřenou pusou. Ohryzek se mu viditelně pohnul, jak nasucho polkl. Evangeline zvlnila rty v krásný, ale sarkastický úsměv.
"Tak se ukaž. Neříkej, že ti je v tom těle dobře," utrousila k Nině. Ta neváhala a osvobodila své pravé já. Kolem ní zavířila temnota, která se nakonec ukázala být jejími černými vlasy. Ze zad jí trčela křídla černá jako noc, špičky tesáků jí čouhaly z pusy, nehty jí ztvrdly a prodloužily se. Oči zaplály žhavým ohněm.
"Nikdy jsem nepotřebovala být tak okázalá jako ty, sestro," zavrčela na Evangeline a poslední slovo vyprskla. Na krvavě červených rtech jí zahrál úsměv.
"Ne, to opravdu ne. Spíš neupravená, neohrabaná a to oblečení..." odpověděla blondýna a vyslovila ta slova takovým způsobem, jakým se vyslovují ty nejhorší nadávky. Snažila se Ninu urazit, ale to se jí nepodařilo. Temnovláska zůstala naprosto klidná, jen se dál usmívala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katee Katee | Web | 23. dubna 2014 v 18:53 | Reagovat

Píšeš úžasně, baví mě to číst :) Po tom konci mám trochu problém poznat, kdo tady bude záporná postava :D

2 Milenne Milenne | Web | 24. dubna 2014 v 16:14 | Reagovat

Krása! :333 :D
Je to dokonale popsané a úplně to vidím! :D
Moc se ti to povedlo, Ell! :D

3 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 6. května 2014 v 23:10 | Reagovat

Krásné <3 jak řekla Milča - úplně to vidím!:)

4 Diennsia Diennsia | 20. srpna 2014 v 11:23 | Reagovat

:3

5 ManuelSpacy ManuelSpacy | E-mail | 4. srpna 2018 v 16:19 | Reagovat

Вы сможете:
Работать дома за компьютером без посещения офиса
Самостоятельно выбрать себе график работы
Избавится от ненавистных начальников и планов
Строить свой собственный бизнес и нанимать себе сотрудников
И главное: зарабатывать достойные деньги!
https://googl.plus/yJ4

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike