Ostatní

Zumba

18. února 2014 v 18:25 | Ell Amaterasu
Slavnostně prohlašuji, že jsem se rozhodla udělat něo pro své zdraví a začala chodit na zumbu!
Když jsme měli před pár měsíci zumbu v tělocviku, nijak zvlášť mě nebavila, moc jsem se nechytala a některé (banální) kroky jsem nezvládala. Takže mě to logicky zrovna neuchvátilo. Pak ale kámoška, která zumbu předcvičuje, společně s naší třídní zorganizovala hodiny cvičení zumby ve škole každý čtvrtek. Mamka mi řekla, ať to zkusím, tak jsem zašla na první hodinu a voilà! Sice jsem se ani tam nijak zvlášť nechytala, což mi značně ubíralo na radosti z absolvování první lekce. Ale překonala jsem to, že mi to holt prostě hned nepůjde, a vydržela. Zítra jdu na svou - myslím - šestou hodinu. Teď už si ani nedělám nic z toho, že na tancování moc nejsem. Užívám si to a snažím se zlepšovat. Řekla bych, že se mi to i daří, protože některé kroky mi už vůbec ned
ělají problémy (aspoň už vím, jak na ně a co se ode mě vlastně chce).
Chodí tam s námi i několik učitelek, což by se mohlo zdát jako zbytečně znervózňující, ale ve skutečnosti to tak ani neberu. První lekci jsem si s kámoškou stoupla dozadu, aby na mě nikdo neviděl. Bohužel ale u některých sestav se různě otáčí a tak, takže na mě vidět občas bylo. No a asi třetí lekci mě třídní (která tam chodí taky) nahnala úplně dopředu, ale kupodivu to na mě nemělo nijaký zvláštní účinek. No, dokud se otevřenými dveřmi nepřišla podívat naše matematikářka a hudebkář. A chvíli po nich i tělocvikář To jsem z toho úplně vypadla, zrudla a přestala. Ale slíbila jsem si, že pokud se jejich návštěva bude ještě opakovat, už se to nestane. No, uvidíme.
Ale hrozně mi zlepšuje náladu. Ještě před pár týdny jsem byla neskutečně negativní, pesimistická, mrzutá, kousavá, nevrlá, moc jsem se neusmívala... Teď se to změnilo. Víc se usmívám, mám lepší náladu a tolik už nenadávám. Dnešek byl ovšem výjimka. To kvůli těláku, ale nebudu to dál rozvádět. No ale zítra mě to zas čeká a nakonec i ve čtvrtek, takže se mooc těším :3
Všem vřele doporučuji! :-)

Jinak se velmi omlouvám těm, kteří čekají na rozdělené díly Lovcova deníku, ale minulý týden jaksi nebyla nálada na psaní, ale už něco utvářím, tak snad to tu bude co nejdřív :-)

Tak copak nám Ježíšek naježil?

27. prosince 2013 v 19:36 | Ell Amaterasu
Nejspíš nejsem moc originální, ale musím se vám pochlubit s Vánoční nadílkou. Celkem jsem dostala čtrnáct knížek(!). Od jedné kamarádky čtyři (byly slevy, no :-D), od druhé dvě, od třetí dvě, dál od babiček, doma atd... No, celkem je to patnáct, takže mám co na čtení na prázdniny.
Jsou to:
 • Pacient nula,
 • Dracula,
 • Vánoční zloděj,
 • Banka těl - Mladší
(tyhle byly od první kamarádky)
 • Upíří deníky (4, 5, 6, 7)
(vždy po dvou od druhé a třetí kamarádky)
 • Rudá jako rubín + Modrá jako safír,
 • Drakie,
 • Meče kardinála de Richelieu,
 • Neferetino prokletí,
 • Fantastická zvířata a kde je najít.
Prostě super, už se těším až budu číst!
No a také jsme společně se ségrou dostaly Playstation 3 + nějaké ty hry (např. Avatar). Nechci se nějak chlubit, jen vám doporučit jednu opravdu dobrou hru pro milovníky bojových a střílecích her (plus vám nesmí chybět logické myšlení, bez něj to opravdu nejde!). Jmenuje se Uncharted 3: Drake's decision. Vlastně pořádně nevím, o co jde, ale baví mě. Zastřílíte si, zabojujete, zaskáčete po domech, střechách atd. (připomíná mi to Assassin's creed), kapánek si zavaříte vaše zakrnělé mozečky (:-D) a budete se snad i bát (fuj, já byla i zhnusená). No, koukněte se někde na youtube na let's play :-) (Mimochodem jsem se koukla na celkovou hrací dobu a zjistila, že od středy jsem u toho strávila sedm hodin! Je to moc, nebo málo? :-D)
Končím, pokud někoho vážně strašně moc zajímá, co jsem ještě dostala, pochlubit se svou nadílkou nebo snad nějakými Vánočními zážitky, napište do komentů :-)

Uf, musím se vykecat...

18. prosince 2013 v 19:08 | Ell Amaterasu
Edit: Tak já se tady sakra piplu s odsazením a ono se to nahodí zase zpátky! Já fakt odejdu z blogu.cz jinam! Omluvte prosím pokulhávající úpravu, te debilní blog nedělá, co má.

Ááá, v pondělí byl poslední díl Četnických humoresek, na které se prosím pěkně moc ráda dívám. Teď máte prostor se vysmát (:-D). Jenže, jak jsem již zmiňovala, v pondělí byl poslední závěrečný díl s názvem Epilog. Zobrazoval začátek druhé světové (o které se shodou okolností právě učíme v dějepise) a byl moc moc smutný a dojemný.
Tak to je první bod programu a druhý jsou moje plány na prázdniny.

Herní fórum

8. prosince 2013 v 19:20 | Ell Amaterasu
Na vědomost se dává, že jsem dnes založila vlastní fórum. Ano, doopravdy. Ale ne diskuzní. Herní. Už nějakou dobu vymýšlím vlastní svět pro povídku, ale až teď mě napadlo, že bych z toho mohla zkusit udělat psací hru. Jak víte, začala jsem hrát postavu bylinkářky Elsvii na fóru Dragon Riders.
Dnes jsem fórum založila, ale netuším, zda bude mít úspěch. Každopádně ale vyzývám všechny pisálky a další zájemce, ať se alespoň kouknout a pouvažují nad tím. Byla bych moc vděčná těm, kteří by měli zájem. Je možné získat místo moderátora nebo podobné hlavní funkce. Budu ráda za každého, kdo se přihlásí. Nároky na přijetí nejsou (zatím) moc vysoké.

Tady je odkaz.

Beta-reader aneb Co to zase provádím...

27. listopadu 2013 v 18:45 | Ell Amaterasu
Slavnostně vám oznamuji... Dobře, tak ne.
Hledám dobrého beta-readera, takže... Kdo se hlásí dobrovolně? Vytvořila jsem si speciální dotazníček k této příležitosti pro potenciální bety.

Zde je dotazník, který prosím vyplňte, pokud chcete být mým betou.

Jsou zde i jisté výhody - např. že každou povídku budete číst s předstihem před ostatními, můžete mi nadat, že jsem blbá a že dělám banální chyby apod.
*****
Jinak se poslední dobou cítím hrozně unavená (snad kromě tělocviků, kdy se cítím dobře a živě) a otrávená. Ne, počasím to není - to se mi naopak velmi zamlouvá. Ale nemám co dělat a podobně. Kromě hraní DR-ka. Zítra se naše třída chystá do Olomouce na Scholaris a jsem na to hrozně zvědavá, jak to tam bude vypadat a tak.
A tentokrát opravdu slavnostně oznamuji, že vymýšlím svůj imaginární svět k povídce. Jako se vším všudy. Se zvířaty (vlastní vymyšlené), mapou, vymyšlenou rasou (no, né tak docela rasou) atd. Jsem tím celkem zaměstnaná a baví mě to, ale slibuji (teď hlavně Milče), že si určitě najdu čas na psaní povídky Smrt, takže se máš na co těšit, Mili :) Chytám inspiraci a přemýšlím ve škole, než jdu spát, cestou ze školy apod.

A co vy? Jak se máte, co počasí, jaký má na vás vliv?

Český dabing? Ne, děkuji!

13. listopadu 2013 v 18:33 | Ell Amaterasu
Tak k tomuhle tématu jsem musela něco napsat, protože mám své zkušenosti s českým dabingem. Třeba když jsem se před rokem (či dvěma) dívala na Upíří deníky (poprvé), ani mi to nepřišlo, ale když jsem se dívala na třetí a poté i na další série a pak znovu na díly s českým dabingem, málem mě klepla pepka. Třeba Klause jsem česky nadabovaného neslyšela do doby, kdy mi bylo blbě na dovolené o letních prázdninách. Pustila jsem si televizi a co nevidím, TVD, říkám si super, ale viděla jsem jenom kousek a i ten mi bohatě stačil.
A abyste si nemysleli, že dabing soudím jenom podle TVD, zmíním třeba i Harryho Pottera 6, ze kterého jsem měla mnohem větší zážitek v originále. Nebo třeba Naruto. Viděla jsem jeden český díl a, no... Nebo já nevím ještě co... Třeba jsem byla v kině s kamarádkou na Svatba mezi citróny s titulkami. Nevím, jaký je ten film nadabovaný (jestli je), ale nechci si zkazit celkem ucházející zážitek z originálu.
Takže pokud můžu volit mezi titulkami a dabingem, beru titulky.

Neaktivita

30. října 2013 v 19:35 | Ell Amaterasu
Hoyte, omlouvám se za svoji neaktivitu na blogu, ale poslední dobu jsem neměla moc inspirace (zato jsem hodně četla - ale ještě jsem nepsala knížky na seznam). Štve mě to, protože bych strašně moc chtěla něco psát. No, co se dá dělat. Vynasnažím se nachytat ve škole inspiraci (což se mi celkem dařívávalo - divné slovo...:D). A navíc v pátek píšeme test z dějepisu, v pondělí prezentujeme naše práce na hudbu v nějakém desetiletí (já mám sedmdesátá léta).
Tak se mějte a mějte víc inspirace než já :)

Volby jsou prostě všude!

25. října 2013 v 17:20 | Ell Amaterasu
V televizi běží ohnivé debaty s politiky, kam se podíváte, tam jsou letáky různých stran, na youtube reklamy s "českými celebritami", které volí pro nějakou stranu... Včera jsme měli ve škole projektový den (Výchova demokratického občana), tam jsme si opakovali, jak to je ve vládě, zahráli jsme si na sněmovnu, zvolili jsme si předsedu, podávali jsme návrhy na zákony a pak je buď schvalovali, nebo zamítali (to byly opravdu ohnivé debaty - jenom jsem se přihlásila s nějakou námitkou k návrhu nebo otázkou, už všichni protáčeli oči a sténali - jojo, hodně mluvím :D). Ve škole máme i volební místnost. A včera jsem šla s kamarádkou po náměstí a tam se navzájem přeřvávali dva chlápci od nějakého toho zprostředkovatele reklamy pro strany. Jeden mlel něco o kvasinkách a jak mění cosi v jablečném moštu na alkohol a u toho druhého si ani nejsem jistá, co to bylo. No prostě volby všude. Už aby bylo po nich. Ne že bych nebyla zvědavá, jak dopadnou, ale politice stejně moc nerozumím (i když sedět v poslanecké sněmovně nebo v senátu by mě bavilo a nejenom kvůli těm platům).
"Liberální demokracie je ten nejhorší způsob vlády, jaký znám. Až na to, že neexistuje žádný lepší."
- Winston Churchill
Tenhle citát (mimo jiné) jsme včera rozebírali. Celý den jsme dělali něco související s demokracií.
Když jsem se zeptala, na co nám to teď bude (podle mě to většině jde jedním uchem tam a druhým ven), tak mi bylo odpovězeno, že nás to za chvilku taky čeká. No, jesli pár let je chvilka, tak fajn... Jsem zvědavá, jak to tu bude vypadat, až budeme my volit.

Liebster blog award

19. října 2013 v 11:37 | Ell Amaterasu

Je to nějaká akce, do které vás někdo nominuje a vy máte za úkol splnit 5 "úkolů". Mě nominovala má milá SB Nemesis Moriko. Nevím, jestli jí mám děkovat, nebo ji proklínat :D

Nákupy!

18. října 2013 v 19:35 | Ell Amaterasu
Dneska se u nás otvíralo obchodní centrum (říká se tomu tak? :D). V letáku, který nám přišel, byl seznam všech obchodů + slevové kupóny. Já hned kontrolovala, jestli tam bude knihkupectví. A taky že jo. I ten kupón tam byl! 25 % sleva! Knihkupectví Dobrovský. A řeknu vám, je tam fakt velký (jako to knihkupectví). Výběr je tam opravdu velký. Já hned využila kupónu. Koupila jsem si čtyři knížky - Paranormálové (#1 + #2 + #3) - ti ještě byli v akci (každý díl za 99 kč) a pak Válka čarodějek (#1 - Klan vlčice) - za 299 kč (mínus 25 % - tudíž nějakých 225 kč). No prostě super! Ale nejenom tyhle slevy. Byl tam třeba i Drácula (za 79 kč = akce), Banka těl - Mladší (za 99 kč = akce), a dokonce nějaké knížky za 29 kč! Byly jsme tam s kamarádkou (přesněji řečeno s Michelle M.) a už jsme nakupovaly na Vánoce. Navzájem. Máme částku, za kterou si dáme knížky. Dnes jsem si vybrala (Dracula, Pacient nula a ještě nějaká, ale tu si nepamatuji :D).
Takže dnešní návštěva knihkupectví naprosto super! :)

Projekt aneb Co za projekt chcete?

12. října 2013 v 18:45 | Ell Amaterasu

Hoyte!

Nějakou dobu jsem měla zveřejněnou anketu Chtěl/a bys na mém blogu knižní projekt s tématy, na která bych se rozepsala?
Ale moc odpovědí u ní nebylo. Sice převažovalo ano, ale teď jsem vymyslela pár možností, které by připadaly v úvahu. Hlasujte prosím pod článkem nebo v menu. Ráda bych to tu nějak oživila. Nakonec nejspíš zrealizuji všechny možnosti, ale chtěla bych vědět, co chcete vy. Ten, který bude mít nejvíc hlasů, bude první, druhý s hlasy bude druhý atd...

Please, vote!

Test osobnosti

8. října 2013 v 18:00 | Ell Amaterasu
Na blogu blogerky Noël Almi jsem našla odkaz na Test osobnosti, který jsem si s chutí udělala. Tohle mi vyšlo:

Jste typ XNXX

Co znamenají jednotlivá písmena?

 • Není možné u Vás rozhodnout, zda jste více extrovert (písmeno E), nebo introvert (písmeno I). Zkuste sami najít, která charakteristika Vám je bližší.
  Extrovert intenzivně vnímá okolí a je zaměřený na kontakt s lidmi a realitou, rád mluví a vyjadřuje své pocity.
  Naopak introvert se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem dříve promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
 • Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
 • Na základě Vašich odpovědí nelze jednoznačně říci, zda u Vás převládá myšlení (T), nebo cítětní (F). Můžete se pokusit určit, co je Vám bližší, z uvedených charakteristik.
  Písmeno T charakterizuje člověka, který lépe pracuje s daty a čísly, než s pocity a lidmi. Tento typ bývá neústupný a neohleduplný. Myšlení dle něj vede k lepšímu řešení problémů a zakládá se na číslech, faktech a logice - pravdivý/nepravdivý, jestliže/pak.
  Proti tomu písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
 • Není možné jednoznačně stanovit, zda preferujete úsudek (J), nebo vnímání (P). Můžete se pokusit charakterizovat sami na základě následujících popisů.
  Písmeno J znamená, že preferujete úsudek před vnímáním. Takový člověk inklinuje k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rád si před výletem naplánuje, které památky navštíví a předem si rezervuje hotel.
  Písmeno P znamená, že preferujete vnímání před úsudkem. Takový člověk spoléhá na subjektivní mínění a nechává si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se mu daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Takto založený člověk neplánuje - probudí se, usmyslí si, že si udělá výlet a všechno začne řešit teprve, až je to potřeba.
Byla jsem z toho doopravdy překvapená a nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, že jsem takhle mezi. Pro zajímavost stejný výsledek vyšel 0,07 % ostatních odpovídajících (z více než 50 000) = údaje z 19. listopadu 2012.
Pokud chcete, udělejte si tento test taky zde.

The Vampire Diaries - 5. série

4. října 2013 v 14:06 | Ell Amaterasu
Konečně je to tady! Dlouho očekávaný den, kdy bude přeložen první díl páté série seriálu jménem Upíří deníky.
Právě se na to dívám. Ale v angličtině. Jakože bez titulků. Nepředstírám, že je moje angličtina na takové úrovni, že rozumím všemu, ale něčemu ano :D Samozřejmě horlivě očekávám titulky, ale je to dobrý způsob na procvičování, takže se asi budu dívat častěji.
Každopádně jsem se nemohla dočkat a teď je to tu. Je tu ještě někdo, kdo se těšil stejně jako já? :)

Kontrola spřátelených blogů

1. října 2013 v 9:26 | Ell Amaterasu
Poslední dobou jsem našla pár nových SBéček, je to už nějaká doba (asi dva týdny), a tak jsem se rozhodla udělat kontrolu SBéček.
Takže všichni, kdo chtějí zůstat spřátelení, napište do komentářů. Pokud má někdo zájem o spřátelení, ať také napíše do komentářů, ale nezaručuji, že spřátelím, protože mám celkem dost SBéček. Všechny SBéčka, která se sem nezapíšou, mažu! (Pokud nemají nějaký důvod - např. nemoc, zákaz na PC apod.)
Jinak.. SBéčka obíhám skoro denně, ale nevím, jak bych měla okomentovat články, kde je třeba návštěvnost.. nebo já nevím co. Takže se případně omlouvám, že to vypadá, že neobíhám.

30.9. - Jsem stále "nemocná"

30. září 2013 v 18:14 | Ell Amaterasu
Achjo... Dneska jsem byla u doktorky. Do konce týdne jsem určitě doma a pak se uvidí. Ve čtvrtek jdu na další kontrolu, takže uvidí. Už mě nebaví vysedávat doma, pořád jenom čtu nebo hledím na filmy, které jsem viděla minimálně desetkrát. A představa, že budu muset dohánět školu mě přímo děsí. V krku už mě nebolí, rýmu skoro nemám, teploty už vůbec ne.
Každopádně začnu zase víc přispívat na blog, jinak mě ta nemoc psychicky zničí :D
 
 

Reklama


Rubriky

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike