Projekt 40 příběhů

5. P4P - Mráz, zima (scéna) > 1. část

23. dubna 2014 v 17:46 | Ell Amaterasu


Po dlouhé době další díl do tohoto projektu. Konečně jsem se k němu dokopala a stejně je to zatím jen první část.

Jezero zamrzlo a jedna tmavovlasá osamělá dívka seděla u jeho břehu. Ostatní její vrstevníci bruslili, smáli se a bavili. Ona ne. Oči upírala na led, v ruce držela zmuchlaný papírek a celá se třásla. Ale ne zimou. Vztekem. Jak to mohl udělat tímto způsobem?! Je to srab. Pouhopouhý srab a poseroutka! běželo jí hlavou. Měla chuť vyskočit, popadnout ho a praštit s ním o led.
"Nino, pojď za námi!" zavolala na ni jedna z jejích kamarádek. Zatnula zuby a donutila se zvednout oči. Přesně jak si myslela. Evangeline, jak jsi mi to mohla udělat? Jak jsi jen mohla?! pomyslela si tmavovláska. Zaplnila ji nenávist. Nenávist k té nevinné blonďaté dívce. Nevinné ovšem jen na první pohled. Když jste ji poznali lépe a blíže, dozvěděli jste se, jaká je to mrcha.

4. P4P - Vánoce

8. října 2013 v 18:18 | Ell Amaterasu

Tahleta povídka je taková divná :D Je i kratší a taková spíš na splnění tématu, abych se dopracovala k těm "lepším", na které se těším.

Vánoce

"Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas? Kašpárek maličký nebo..." falešně jsem si prozpěvovala ve sprše. Ségra to nesnáší. Teď už vzdala jakékoli pokusy o mé umlčení. Jelikož jsem se v koupelně zamkla, neměla zrovna moc možností, jak toho docílit. Ale pokusila se mě seřvat, pokusila se sem prolézt pod dveřmi ze záchodu (záchod a koupelnu máme propojené dveřmi, které nejsou až po zem) a teď nejspíš plánuje invazi přes odtok ve vaně. Prskala jsem smíchy, když se zasekla pode dveřmi. Nakonec se nějak dostala ven a teď je nějaké podezřelé ticho. Nejspíš vážně plánuje tu invazi. Na chvilku jsem ztichla, vypla sprchu a zaposlouchala se do zvuků z kuchyně. Ticho. Hodně divné. Třeba mě chce zmást. Vylezla jsem z vany a osušovala se osuškou. A to už jsem z plna hrdla začala zpívat Vánoce, Vánoce... Ozvalo se hlasité zaúpění ode dveří. Zřejmě čekala, až vylezu ven a že mě zmlátí. Vyprskla jsem smíchy, ale hned zase nahodila vážný výraz a zase začala zpívat.
"Jenom počkej, až vylezeš!" ozvalo se zavrčení.
"Ale ale.. A jak pak budeš vysvětlovat, že jsem samá modřina a škrábanec?" fňukla jsem naoko.
"Neboj se, já už něco vymyslím," slíbila. Možná, že ji podceňuji, ale byla by snad schopná mi opravdu ublížit? Málem jsem se při té představě válela smíchy. Silně jsem o to pochybovala. Rychle jsem se oblékla a vylezla z koupelny.
"Ty!" zasyčela ségra.
"Áno?" zeptala jsem se sladce a nevinně zamrkala.
"Ty mě jednou dostaneš do hrobu!" dodala a odporoučela se do svého pokoje. Zahihňala jsem se.
"Odpouštím ti jenom proto, že jsou ty Vánoce!" zaječela. Takže mě zřejmě slyšela.

3. P4P - Ples, večírek

2. října 2013 v 13:49 | Ell Amaterasu

Ples, večírek

Tak na tohle téma jsem se celkem těšila, neodehrává se v naší době. Nějak si nemůžu uvědomit, co je za den, jak jsem nemocná a pořád jen ležím.
Začala jsem pstá už v pondělí, ale trochu víc jsem se rozepsala, a tak jsem to chtěla dopsat v úterý, ALE to zase večer nešla elektřina, a tudíž ani internet, což mě naštvalo. A tak je to až dnes.
Celkem mě k tomuhle tématu inspirovalo několik oblékacích her na stránce dolldivine.com, takže jsem se tam pitvala i s obrázky :D

2. P4P - Růže v trní

24. září 2013 v 18:43 | Ell Amaterasu

Růže v trní

Omlouvám se, že je to až dneska, ale včera jsem na to úplně zapomněla..

1. P4P - Štěstí ve smůle

16. září 2013 v 19:50 | Ell Amaterasu

Štěstí ve smůle

Projekt 40 příběhů

15. září 2013 v 17:46 | Ell Amaterasu

Na autorku tohoto projektu jsem narazila u mojí SB Nemesis. Tento projekt mě zaujal, a protože poslední dobou jsem na tom bledě s nápady, rozhodla jsem se, že to zkusím. Každé pondělí napíšu povídku na jedno téma, slovní spojení..

Témata v celém článku...
 
 

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike