Quest for Fire

Quest for Fire #5

16. května 2014 v 19:32 | Ell Amaterasu

Zprudka jsem ho od sebe odstrčila. Couvl o pár kroků dozadu a bezvýrazně se na mě díval. Nedal to na sobě sice moc znát, ale já stejně poznala, že ho to vyvedlo z míry.
"Už to nikdy nezkoušejte," sykla jsem vyrovně a založila si ruce na prsa. No, vzhledem k tomu, že on byl král a já pouhá šlechtična, jsem asi neměla právo mu takto rozkazovat. Ale v takové situaci se to snad dalo pochopit. Odkašlal si, otevřel pusu, jako by chtěl něco říct, a hned ji zase zavřel. Nastavila jsem ruku a on mi do ní mlčky vložil klíč.
"Nashledanou," utrousila jsem a prošla kolem něj dveřmi zpátky do sálu. Klíč zůstal ve dveřích.
"Co chtěl?" zeptal se mě okamžitě Lamius podezřívavě.

Quest for Fire #4

1. února 2014 v 14:16 | Ell Amaterasu

Při vstupu do místnosti jsem zaregistrovala několik věcí - zaprvé že všichni ostatní účastníci byli očividně trénovaní a pouze čekali na Hru, u které by byla pořádná výhra. Zadruhé že jsme se ocitli v obrovském sále, který nevypadal zrovna přívětivě. Byl strašidelný. Uprostřed stál dlouhý stůl, na kterém ležely stříbrné příbory, talíře, mísy, podnosy... U stolu byly přisunuté mohutné židle, které jakoby čekaly, až je někdo odsune. Všechno bylo ale zaprášené a opředené pavučinami. Hodně velkými pavučinami. Přejel mi mráz po zádech. Zatřetí že jsme v háji zeleném. Jinak se to říct nedá. Skupinka navlas stejných kluků se na nás zadívala. Jejich oči měly všechny tu nejjasnější modrou barvu a vlasy ostříhané na ježka byly blonďaté. Znovu mi přejel mráz po zádech, a tak jsem nejistě koukla po ostatních. Zdálo se, že to na ně navenek nijak nezapůsobilo.

Quest for Fire #3

8. ledna 2014 v 18:49 | Ell Amaterasu

Jsem strašný trestuhodný člověk, já vím. Teď jsem dlouho kašlala na blog, když to řeknu naplno. No, ve škole teď píšeme dost testů (ne že by mě to nějak vzrušovalo :-D) a tak nějak jsem znovu neměla inspiraci a ani chuť něco tvořit...
"Takže z tebe je teď lady Elorea, jo?" zeptal se mě cestou domů Lamius neobyčejně chladně.
"Mhmm," zamručela jsem. Neměla jsem náladu se teď bavit o mém novém titulu nebo o králi. Cestou tam jsem snad měla i dobrou náladu, ale teď, když jdeme zpátky, bych se nejradši někam zakopala vymluvila se z celého Boje a mého života! Jenomže Lamius nepřestal dorážet.
"A cos mu za to slíbila? Neříkej, že z tebe udělal šlechtičnu jenom tak!" ptal se dál. Zastavila jsem se a upřela na něho oči. "Momentálně nemám náladu se s tebou o tom bavit! Pokud sis nevšiml, tak mi není zrovna dobře, zarazilo mě to úplně stejně jako tebe. Kdyby ses choval jako kamarád, snažil by ses mě utěšit. Pak až se otravně vyptávat a ještě mi to připomínat!" vyštěkla jsem ostře. Ucukl a zatvářil se dotčeně a uraženě. Pak schlípl.
"Máš pravdu," uznal a podrbal se ve vlasech, "neměl jsem být tak otravný, omlouvám se..." svěsil ramena. Utrápeně jsem na něho pohlédla a pak ho objala. "Taky se omlouvám, neměla jsem hned tak štěkat," řekla jsem mu do ucha a pak se odtáhla. "Nemám takové nervy jako ty nebo tví kamarádi, nejsem na to zvyklá," dodala jsem a trhla hlavou směrem k ostatním, kteří se zjevně dobře bavili. Postupně se od nás začali oddělovat a byli dost chytří a nevyptávali se mě. Jen se rozloučili a šli.

Quest for Fire #2

22. prosince 2013 v 19:25 | Ell Amaterasu
Celá naše skupina se vydala se nahlásit ke králi. U brány jeho hradu stály stráže s kamennými výrazy.
"Ehm, my se jdeme přihlásit na Hru," řekla jsem jim rozpačitě. Skoro se na mě ani nepodívali. Byli to chlapi a vypadali jako menší hory. Svaly se jim pod uniformami jen pnuly. "Vy?" zamručel jeden a měřil si naši nesourodou skupinu. "Vždyť jste ještě taková nedochůdčata!" uchechtl se posměšně. "Nějaký problém?" vystoupila dopředu Stonda a vycenila tesáky v děsivém úsměvu. S vojáky to ani nehnulo. "Králi se nebude líbit, že přišel o zábavu jen kvůli tomu, že jste nás nechtěli pustit dovnitř," pokračovala a jakoby bez zájmu si začala prohlížet drápy. Oba vojáci o tom začali přemýšlet a než jim to jejich slepičí mozeček zpracoval a vyplivl závěr, uběhlo pár minut. Co se týče svalů a síly, zjevně byli nedosažitelní, ale co se týče myšlení... "Můžete jít, ale pak nefňukejte, že jste mrtví!" zavrčel ten druhý a ustoupil od brány. První nám ji otevřel a pusti nás dovnitř.

Quest for Fire #1

21. prosince 2013 v 14:58 | Ell Amaterasu

Dnes se mi zdál sen, no, spíš noční můra. Inspirovala jsem se jí na novou povídku. Doufám, že se bude líbit.
Dnes jsem se vydala nakoupit a objevila jsem něco, co jsem vůbec nečekala. Král vyhlásil další z jeho oblíbených Her. Je to jeho způsob, jak nám ukázat svou nadvládu. Není neobvyklé, že při Hrách přijde někdo o život. Vlastně je to více než obvyklé. Jeho otce, Leoamrose I., by něco takového ani nenapadlo. Byl to dobrý král. Ale jeho syn a nástupce je zlý. Stojí pouze o moc a peníze. Udivuje mě, že jsou Hry dobrovolná záležitost. Ale i přes to všechno nebezpečí a vysokou úmrtnost je pořád dost zájemnců. Nechápu to...
 
 

Reklama

Ikonky:


Přidej se! >>>

Fan of:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastFallen by Lauren Kate
The Vampire Diaries by L.J. SmithHercule Poirot by Agatha Christie
Wings by Aprilynne PikeUnearthly by Cynthia Hand
Hex Hall by Rachel HawkinsHarry Potter by J.K. Rowling
The Chronicles of Narnia by C.S. LewisInheritance by Christopher PaoliniFirelight by Sophie JordonParanormalcy by Kiersten White

Teams:

House of Night by P.C. Cast & Kristin CastUnearthly by Cynthia HandThe Vampire Diaries by L.J. Smith
Fallen World by Megan CreweFirelight by Sophie JordonWings by Aprilynne Pike